ÖZÇINARLAR PETROL PETR. ÜRN. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

ÖZÇINARLAR PETROL PETR. ÜRN. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

 

Özçınarlar Petrol 16 Ocak 1989 Yılında Göksel Özçınar ve Ercan Özçınar tarafından Kütahya’da Madeni Yağ Ticareti Amacı İle Kurulmuş ve 2000 Yılında Madeni Yağ Üretimine Başlamıştır.

Özçınarlar madeni yağ ve gres üretiminde yüksek kalitede sunduğu ürünleri ve müşteri odaklı çalışmasıyla sektörde aranılan ve tercih edilen firma olarak hak ettiği yeri almıştır.

ARGE’ye yaptığımız yatırımlar sonucu uluslararası standartlarda, Madeni Yağ ve Gres üretiminin ve bunu müşterilere sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Firmamız sanayinin ve hayatın her alanında kullanılan madeni yağlardaki ithalat baskısını hafifletmekle kalmayıp başarılı ihracatıyla ülkemize her geçen gün artan katma değer sağlamaktadır.

Bölücek Mahallesinde Mevcut tesisimizde 33bin metrekarelik alanın 10 bin metre kare kapalı alanda 46.000 Ton madeni yağ, gres ve sanayi yağları üretim yapılmaktadır.

Ayrıca 2011 Yılında Tahsis edilen 2. Organize sanayi bölgesinde 83.000 metrekare tesisimizde 2015 yılında 6 milyon adet/yıl  Plastik Ambalaj Üretim Tesisi, 2016 Yılında ise 6 bin ton/yıl Kapasiteli Antifriz Üretim Tesisi Kurulmuş ve Aktif olarak Üretime Devam Etmektedir. Yakın zamanda ise mevcut üretimimizi artırmak için Madeni Yağ üretimi yeni tesisimizde yer alacaktır. Şirketimize ait olan 8 markamızla yurtiçi ve yurtdışı satışlarımız yapılmaktadır kendi markalarımızın yanı sıra 30 ye yakın yerli yabancı petrol şirketleriyle yedek parça firmalarına fason üretim yapılmaktadır.

Amacımız Özçınarlar olarak dünya pazarında rekabet gücümüzü artırmak ve dünyanın her yerinde global bir Türk markası olarak var olmak yapılacak olan yatırımlarla istihdam yaratmak yarattığımız istihdamı sürekli kılmak ve nitelikli mal üretimiyle ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak yerli sanayi yerli üretim hedefiyle dışa bağımlılığın ortadan kalkmasında rol üstlenmektir.

Modern cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda AR-GE çalışmalarımız, deneyimli personelimiz sayesinde çalışmalarımızı büyük bir itina ile sürdürmekteyiz. 2007 yılında şirket laboratuvarımız TS EN/ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyon Sertifikası ile akredite olarak yapmış olduğu analizlerdeki kalitesini ve güvenilirliğini ispatlamıştır. Özçınarlar AR-GE ile teknolojide öncelikli olmak ve çevreye duyarlı patentli özgün ürünler geliştirmektir.

2000 yılından günümüze hep başarıyı hedefledik bunun için 2000’de Oksello markamız tescillendi ve ilk ürünlerimizi müşteriyle buluşturduk .

Özçınarlar olarak Türkiye’de göstermiş olduğumuz performansımızı dünya çapında birçok ülkeye gururla sunmaktayız. Dünyada Ortadoğu Afrika Türk devletleri ve balkanlar olmak üzere 48 ülkeye yapılan ihracatlarımızı ve ürün kalitemiz sayesinde ulusal ve uluslararası firmaların üretici firma olarak tercih sebebi haline geldik.

Yükselen ve sürekli artan büyüme hedefimizle ülkemizin adını Tüm dünyada sürekli duyuruyoruz.  Başarılarımı her geçen gün güvenli adımlarla sürdürmekteyiz.

 

www.ozcinarlar.com.tr