Kütahya 30 Ağustos OSB Yönetim Kurulunun, Kümaş A.Ş Ziyareti

Kütahya 30 Ağustos OSB Yönetim Kurulunun, Kümaş A.Ş Ziyareti
 
Kümaş Manyezit A.Ş.’nin ülkemizin en önemli kuruluşlarından Oyak Grubu tarafından satın alınmasının ardından Kümaş A.Ş. Genel Müdürlüğüne atanan Sayın Koçağa TÜREOĞLU beyi, OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Salih ÇETİNER, Başkan Vekilimiz Sayın Mahmut ÖZTAŞ, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mustafa YENİPAZAR, OSB Müdürümüz Sayın Murat DEMİR ile birlikte ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
 
Ziyarette Başkan Salih ÇETİNER;
Madenler, kalkınmanın temel unsurlarından en önemlisidir. Ülkelerin kalkınmaları ve yaşam seviyelerinin belirleyicisi olarak kabul edilen sanayi, enerji ve tarım sektörlerinin temellerini de madencilik oluşturmaktadır.
 
1972 yılından itibaren Kütahya-Eskişehir-Bilecik üçgeninde yer alan doğal manyezit cevherini, sinter manyezit, bazik refrakter tuğla ve harç üreterek Kütahya ve Türkiye ekonomisine katma değer kazandıran gözbebeğimiz Kümaş Manyezit A.Ş.’nin ülkemizin en önemli kuruluşlarından Oyak Grubu tarafından satın alınması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.
 
Bugüne kadar bir çok başarıya imza atan Kümaş A. Ş. ‘nin güçlenerek büyüyeceğine inancımız tamdır.
 
Bu vesile ile sizleri 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak tebrik eder. Kütahya da her türlü desteğe hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.
Dedi.