İltisak Hattı bağlantısının proje ve yapım işi protokolü imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları 7. Bölge Müdürlüğü ile Kütahya 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesi arasında Demiryolları yükleme rampası, İltisak Hattı bağlantısı proje ve yapım işi protokolü imzalandı.

6461 Sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkında Kanunun 5.maddesinin (2) Fıkrasında belirtilen hükümler çerçevesinde ve Lojistik Koordinasyon Kurulu Kararları gereği TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş ortaklığında demiryolu yük taşımacılığını arttırmak, bu bağlamda taşıma taahhüdü veren, TCDD ile karşılıklı anlaşmayı kabul eden Kütahya 30 Ağustos OSB’nin kullanacağı İltisak Hattı bağlantısının proje ve yapım işi protokolü Devlet Demir Yolları Bölge Müdürü Sayın Adem SİVRİ ile 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuru Başkanı Sayın Salih Çetiner ve Başkan vekili Sayın Mahmut Öztaş imzası ile imzalandı.


Gerçekleştirilen protokole, 30 Ağustos OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Salih Çetiner, Başkan Vekili Sayın Mahmut Öztaş, Osb Müdürü Murat Demir ve teknik heyet katıldı.

Toplantı sonunda değerlendirmelerde bulunan Başkan Vekili Sayın Mahmut Öztaş, göreve geldiğimiz gün itibari ile tüm yönetim kurulu üyelerimizin ve Osb profesyonellerimizin katkıları ile 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgemizdeki yatırımcılarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına çalışıyoruz. Devletimizin tüm Kurumları ile işbirliği içinde, ortak projelerle her geçen gün gelişmeye ve yeni hizmetler getirmeye gayret gösteriyoruz. İmzalanan protokol ile yapımı gerçekleştirilecek demiryolu yükleme rampası sayesinde yatırımcılarımız Osb içerisinde yükleme yapabilecekler. Demir Yolunu Lojistik olarak kullanma imkanına kavuşacaklardır. Kütahyamıza hayırlı olsun. Dedi.