Başkanın Mesajı

Bölgemiz; 2006’lı yıllında ilimizdeki Organize Sanayi Bölgelerinin gelişimiyle birlikte Merkezde kurulan 2’nci, ildeki 4’üncü  Organize Sanayi Bölgesidir.

2009 yılında Kütahya Mobilya firması tarafından Bölgemizdeki ilk fabrikanın temeli atılmıştır. Yaklaşık 10 yıl sonra bugüne geldiğimizde Organize Sanayi Bölgemizdeki tüm parsellerin tahsisi yapılmış %85 doluluk oranı ve 1500 çalışanı ile yatırımcısına ve ülkesine kazandıran bir konuma gelmiştir.

İlk kurulduğu günden bu yana hem fiziksel hem de altyapı hizmetleri anlamında planlı bir şekilde büyüyen ve gelecekte doğacak ihtiyaçları öngörüp takvimine alarak bunlar için gerekli yatırımları yapan bir Bölge olmamız, bizlerin hep bir adım ileride olmamızı sağlamıştır.

Ayrıca belirtmek isterim ki her yıl olduğu gibi 2018 yılı içerisinde en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu listelerinde Organize Sanayi Bölgemiz bünyesinde faaliyet gösteren firmamızın bulunması ayrı bir gurura vesile olmaktadır. 

Kütahya 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizde çalışmalarımızı ve projelerimizi; kısa, orta ve uzun vadeli bir sanayi vizyonuyla, Türkiye’nin ve Kütahya’mızın güçlü bir sanayi ve gelişim bölgesi olması amacıyla çalışmalarımızı planlamış bulunmaktayız

Amacımız bölgemiz sanayicilerine rekabet koşulları yaratabilmek adına kaliteli ve düşük maliyetli, sürekli ve kesintisiz hizmet sağlamaktır.

Son olarak Organize Sanayi Bölgemizin bu noktalara gelmesinde emeği geçen ve katkıda bulunan herkesi kutluyor, 2019 yılı içerisinde bölgede yapmış oldukları çalışmalarından dolayı başta Kütahya Valimiz Sayın Dr.Ömer TORAMAN olmak üzere tüm sanayicilerimize, Müteşebbis Heyet Üyelerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, Bölge Müdürüne ve Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyor, yapılan bu hizmetlerin ilimize, bölgemize, ülkemize ve sanayicilerimize katkı sağlamasını temenni ediyorum.

Salih ÇETİNER

Yönetim Kurulu Başkanı